24 Lipiec 2014
Kalendarz
<< Lipiec 2014 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
MENU STRONY
Strona główna
Nasz Zarząd
Wiadomości
Ogłoszenia
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Poradnik
Polecamy
KONTAKT
Księga Gości

INFO OGÓLNE
Nasza remiza OSP
Statut OSP
Regulamin JOT i MDP
Umundurowanie
Stopnie w OSP
Oznakowanie wozów
Nasz sprzęt
Nasza Historia

NA SPOCZNIJ
Humor
Ciekawe GIFY
Nadesłane FOTY
Losowa fotografia
Słoneczny panel
Imieniny obchodzą:
Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna
Wschód słońca: 4:41
Zachód słońca: 20:55
Dzień trwa:
16 Godzin 13 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:58
Dane dla:
Braniewo
Szerokość: 54°23 N
Długość: 19°50 E
R E K L A M A
R E K L A M A
Firmy, które chciały by zamieścić na naszej stronie swoją reklamę (oczywiście za niewielką i symboliczną opłatą) zapraszam do zakładki "KONTAKT". Pieniążki uzyskane z reklamy będą przeznaczone na utrzymanie domeny.
Ćwiczenia w MSR Tolkmicko
Ćwiczenia w MSR Tolkmicko
W sobotę, 21 czerwca, nasza jednostka uczestniczyła w szkoleniu połączonym z obchodami święta Ratownika Morskiego. Zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnionych ratowników z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Tolkmicka.CZYTAJ WIĘCEJ
Święto śledzia
W sobotę, 14 czerwca, nasza jednostka uczestniczyła w zabezpieczeniu imprezy na Amfiteatrze Miejskim "Święto Śledzia" organizowanej przez Lokalną Grupę Rybacką "Zalew Wiślany". Oprócz zabezpieczenia imprezy wystawiliśmy stoisko z łodzią, której zakup finansowany był ze środków pozyskanych właśnie z tego stowarzyszenia. Ponadto koledzy z JRG PSP w Braniewie zaprezentowali zebranej publiczności wydobywanie poszkodowanego zakleszczonego w rozbitym samochodzie przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

Kilka fotek
DZIEŃ STRAŻAKA 2014


Fotorelacja Fanpage/Facebook
Wieczorne ćwiczenia w ZSB
Wieczorne ćwiczenia w ZSBW poniedziałek, 31 marca kilka minut po godzinie 21:00 braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia na obiekcie internatu zespołu szkół budowlanych w Braniewie. Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w jednym z pomieszczeń internatu. Silne zadymienie skutecznie wypełniło pomieszczenia, korytarz oraz ciągi komunikacyjne. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej opiekunowie przeprowadzili ewakuacje przebywającej w obiekcie młodzieży. Zadaniem obecnych na miejscu ćwiczeń strażaków było dotarcie do osób poszkodowanych, udzielenie pomocy medycznej, ugaszenie pozorowanego pożaru a jednocześnie sprawdzenie możliwości podjazdu pod budynek internatu. W działaniach sprawdzono możliwość skutecznego wykorzystania w działaniach ratowniczych podnośnika hydraulicznego oraz umiejętność pracy w aparatach powietrznych. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z JRG PSP w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz dwa zastępy strażaków z OSP Braniewo. To kolejne ćwiczenia podczas których doskonalone jest rzemiosło pożarnicze przez strażaków.
/st. kpt. I. Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie/


Kilka fotek
Pożar w Stępniu
Pożar w StępniuOkoło godz. 5.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru opuszczonego przedwojennym domu niedaleko Stępnia (gm. Braniewo).W momencie dojazdu na miejscu były już jednostki PSP, WSP i OSP Frombork. W chwili naszego przyjazdu ogniem objęta była cała konstrukcja dachu (drewniana, pokryta dachówką).Przystąpiliśmy do działań polegających na gaszeniu budynku i sprawdzenia, czy w środku nie ma ludzi. Ze względu na niekorzystny teren niemożliwe było gaszenie ognia z podnośnika, strażacy musieli korzystać z drabin przenośnych. Konstrukcja dachu zawaliła się. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych.


Kilka fotek
Zebranie sprawozdawcze za rok 2013
W dniu 22.02.2014 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki...
Karty ratownicze
Newsy
Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o 6 – 9, często decydujących, minut. Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie.

Gdy liczy się każda sekunda, karta ratownicza może uratować Ci życie ...

Czytaj więcej
Ćwiczenia w szpitalu
Ćwiczenia w szpitaluTo były jedne z większych ćwiczeń strażackich, przeprowadzonych w ostatnim czasie. I pierwsze od dawna zrealizowane na terenie szpitala.

Scenariusz ćwiczeń jak zwykle był bardzo rozbudowany. Od ewakuacji pracowników biurowych (w tym znalazło się wycięcie kraty okiennej i uratowanie jednej z pracownic), poprzez awarię podnośnika (stąd szpitalny informatyk musiał zejść po drabinie), skończywszy na wyniesieniu z zadymionego pomieszczenia... rodzącej.

Strażacy wielokrotnie musieli wchodzić na 5. piętro, gdyż to właśnie tam, w szpitalnej kaplicy, było najwięcej pacjentów (w rolę pozorantów wcielili się uczniowie z klasy o profilu medyczno-ratowniczym w Zespole Szkół Budowlanych). Każdy miał inne obrażenia i rolą ratowników było również ocenienie, komu należy w pierwszej kolejności udzielić pomocy.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Braniewa, a także ochotnicy tak z Braniewa (w tym sześć dziewczyn, które kilka dni temu otrzymały świadectwa ukończenia kursu podstawowego), jak i gminy Braniewo oraz z Fromborka. Wspierali ich policjanci, pracownicy szpitala i pogotowia ratunkowego.


Zdjęcia i krótki filmik nagrany przez naszego druha Mateusza z wyjazdu naszych samochodów na ćwiczenia

Kilka fotek

Sprzątanie po remoncie
Sprzątanie po remoncieW dniu dzisiejszym zakończył się remont naszej remizy. Zebrała się ekipa i posprzątała to co zostało po robotnikach. Wielkie dzięki dla KDP, MDP oraz Lewemu, Michałowi i Zbyniowi. Szkoda tylko, że chłopaki z JOT byli zbyt zajęci żeby przyjść i poustawiać swoje szafki ...


Kilka fotek - TUTAJ
Kolejne ćwiczenia na wodzie
Kolejne ćwiczenia na wodzieW dniach 03 - 04.08.2013 roku odbyliśmy kolejne ćwiczenia pod czujnym okiem kolegów z Morskiej Stacji Ratowniczej SAR w Tolkmicku ...
Rotator Bannerów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 27
Najnowszy użytkownik: Ksawery