31 Sierpień 2015
Kalendarz
<< Sierpień 2015 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
MENU STRONY
Strona główna
Nasz Zarząd
Wiadomości
Ogłoszenia
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Poradnik
Polecamy
KONTAKT
Księga Gości

INFO OGÓLNE
Nasza remiza OSP
Statut OSP
Regulamin JOT i MDP
Umundurowanie
Stopnie w OSP
Oznakowanie wozów
Nasz sprzęt
Nasza Historia

NA SPOCZNIJ
Humor
Ciekawe GIFY
Nadesłane FOTY
Losowa fotografia
Słoneczny panel
Imieniny obchodzą:
Rajmund, Bogdan, Albertyna, Amat, Paulina, Teodot
Wschód słońca: 5:48
Zachód słońca: 19:36
Dzień trwa:
13 Godzin 48 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 5:23
Dane dla:
Braniewo
Szerokość: 54°23 N
Długość: 19°50 E
Wstąp do OSP
Wstap-do-OSP_1.jpg
Zawody sportowo - pożarnicze - Pieniężno 2015
Zawody sportowo - pożarnicze - Pieniężno 2015
W dniu 28.06.2015 roku na stadionie w Pieniężnie odbyły się powiatowe zawody sportowo - pożarnicze. Łącznie z powiatu braniewskiego startowało osiem drużyn - 6 męskich i 2 kobiece. Nasze dziewczyny po zaciętej rywalizacji pokonały grupę kobiet z OSP Wilczęta. Serdecznie gratulujemy.


Kilka fotek
SZTANDAR PO RENOWACJI
SZTANDAR PO RENOWACJI
POWRÓCIŁ po renowacji z Muzeum Warmii i Mazur pierwszy SZTANDAR OSP BRANIEWO


Autor fotografii w G A L E R I I: Bartosz Olszewski
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ STRAŻAKA OLSZTYN
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ STRAŻAKA OLSZTYN
Delegacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Braniewo w składzie
druhna Martyna Malinowska,
druhna Wiktoria Skrzypiec,
druh Mateusz Szyc,
druh Dawid Szyc
wraz z Przewodniczącym Komisji ds. Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych ZOW ZOSPRP w Olsztynie dhem Adrianem Tymecki uczestniczyła w Ogólnopolskim Dniu Strażaka.

MATERIAŁ I FOTORELACJA
DZIEN STRAŻAKA 2015
DZIEN STRAŻAKA 2015
1 maja 2015 roku

16:00 - 20:00 -Strażacki piknik rodziny na terenie remizy OSP Braniewo. Pokazy sprzętu i wyposażenia strażackiego, zwiedzanie remizy, pokazy motorów, ognisko i wiele innych atrakcji.

Kilka zdjęć z pikniku rodzinnego TUTAJ
2 maja 2015 roku

15:00 - Uroczysta Msza Św. w Bazylice Mniejszej w intencji strażaków
16:00 - Wręczenie odznaczeń i wyróżnień - remiza OSP Braniewo
17.00 - Przejazd samochodami pożarniczymi ulicami miasta Braniewa
18.00 - Spotkanie okolicznościowe w remizie i ogrodzie OSP Braniewo

Kilka zdjęć z uroczystości TUTAJ
Fotorelacja Facebook MDP
Warty Wielkanocne
Warty WielkanocneJak co roku druhny i druhowie z OSP Braniewo trzymali warty przy Grobie Pańskim. W tym roku można było nas spotkać w Kościele pw. św. Antoniego i Bazylice Mniejszej.

Kilka fotek
TURNIEJ POŻARNICZY 2015
TURNIEJ POŻARNICZY 2015
Kolejne eliminacje miejskie turnieju pożarniczego za nami.
1 kwietnia Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie wspólnie z Centrum Edukacji w sali konferencyjnej Centrum Edukacji ZDZ w Braniewie zorganizował eliminacje miejskie Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom" Braniewo 2015. Po raz kolejny eliminacje przebiegały w formie testu komputerowego eliminacja miejskich udział wzięło po 3 laureatów ze wszystkich braniewskich szkół.

WYNIKI
FOTORELACJA FB MDP
Sprzątanie i odpoczynek
Sprzątanie i odpoczynek28 marca postanowiliśmy miło spędzić czas w naszej remizie. Na początek zostały posprzątane samochody, garaże, świetlica oraz ogródek. W między czasie na ognisku już smażyły się kiełbaski aby po pracy nikt nie został głodny. Miło spędzona sobota.

Kilka fotek
Trawy
Trawy13 marca zostaliśmy zadysponowani do palących się traw w miejscowości Cielętnik. Gaszenie trwało trzy godziny.

Kilka fotek
WIADOMOŚCI
WIADOMOŚCI
ZAPRASZMY DO NASZYCH ZAKŁADEK


W I A D O M O Ś C I


G A L E R I A
Nowy sprzęt w starym roku
Nowy sprzęt w starym rokuJeszcze w starym roku dokonaliśmy zakupu sprzętu, który będzie służył ratowaniu życia, ochrony ratowników oraz dzięki któremu będziemy mogli naprawiać porwane węże. Całe zamówienie realizowane było w MatPoż w Malborku.

Kilka fotek
Przekazanie sprzętu
Przekazanie sprzętu
W środę, 17 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta we Fromborku odbyło się symboliczne przekazanie zestawu narzędzi hydraulicznych
Ćwiczenia Glob Terminal
W piątek 21 listopada 2014 roku na terminalu przeładunkowym "GLOB TERMINAL" w Braniewie odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych i podmiotów współdziałających. Przedstawiamy alarmowy przejazd na te ćwiczenia naszego GBA.

Kolejne ćwiczenia w Tolkmicku
W dniu 08.11.2014 r. odbyliśmy ćwiczenia z zaporami zapobiegającymi rozprzestrzenianie się substancji ropopochodnych na wodzie. Organizatorem byli koledzy z MSR Tolkmicko. W ćwiczeniach brały udział trzy jednostki: MSR Tolkmicko - R30, OSP Tolkmicko 349 - Ł9 oraz OSP Braniewo - 419 - Ł4. Pierwsza część odbyła się na wodzie w porcie i polegała na rozciągnięciu 150 metrowej zapory a podczas drugiej części mogliśmy się zapoznać z urządzeniami, którymi pochłaniają zanieczyszczenia prosto z wody.


Nocne ćwiczenia z SAR
W dniach 25-26.10.2014 roku odbyliśmy ćwiczenia z Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa, podczas których doskonaliliśmy różne sposoby prowadzenia poszukiwań. Ćwiczenia rozpoczęły się od przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy a następnie po zmierzchu wypłynęliśmy na wody Zalewu Wiślanego. Koledzy z SAR wysadzili pozoranta i zaczęło się ... prawie godzina szukania w całkowitych ciemnościach. Dodatkowym utrudnieniem były rozstawione sieci rybackie. To był doskonały sprawdzian dla oświetlenia zamontowanego na naszej łodzi. Podczas tych ćwiczeń pierwszy raz używaliśmy kamery, którą sprezentował naszej jednostce Michał Horak - dzięki Smoku.
To kolejne doświadczenie zdobyte dzięki ratownikom z Morskiej Stacji Ratowniczej w Tolkmicku. Zapraszamy do obejrzenia filmików z tych ćwiczeń

Zmagania ratownicze w browarze Braniewo
Pożar warzelni oraz wyciek amoniaku Braniewo ...
W poniedziałek, 13 października około godz. 09:00 dźwięk syren alarmowych pojazdów pożarniczych zaniepokoił mieszkańców miasta Braniewa.
Pożar w Krzewnie
Pożar w KrzewnieKrzewno – gm. Braniewo
Pożar zakładu produkcji drzewnej.
2 października, około godz. 03:00 braniewscy strażacy otrzymali informacji o pożarze budynku produkcyjno – magazynowego zakładu produkcji drzewnej w miejscowości Krzewno w gm. Braniewo..


Kilka fotek
Świadomy dawca narządów
OSP.jpg


Przeczytaj
Zawody Wojewódzkie 2014
PLAKAT.jpg


20 września 2014 roku uczestniczyliśmy w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych Szczytno 2014. Pierwszy raz nasza jednostka uczestniczyła w tego typu imprezie. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i znajomości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.


Kilka fotek

Pielgrzymka do Fromborka
W piątek, 15 sierpnia, jak co roku, wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Braniewie zabezpieczaliśmy trasę przemarszu pieszej pielgrzymki z Braniewa do Fromborka. Pielgrzymi podążali do Katedry Fromborskiej na odpust związany ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kilka fotek
Podtopienia
Pożar zboża, lasu i ścierniska
Ćwiczenia w MSR Tolkmicko
Ćwiczenia w MSR Tolkmicko
W sobotę, 21 czerwca, nasza jednostka uczestniczyła w szkoleniu połączonym z obchodami święta Ratownika Morskiego. Zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnionych ratowników z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Tolkmicka.CZYTAJ WIĘCEJ
Święto śledzia
W sobotę, 14 czerwca, nasza jednostka uczestniczyła w zabezpieczeniu imprezy na Amfiteatrze Miejskim "Święto Śledzia" organizowanej przez Lokalną Grupę Rybacką "Zalew Wiślany". Oprócz zabezpieczenia imprezy wystawiliśmy stoisko z łodzią, której zakup finansowany był ze środków pozyskanych właśnie z tego stowarzyszenia. Ponadto koledzy z JRG PSP w Braniewie zaprezentowali zebranej publiczności wydobywanie poszkodowanego zakleszczonego w rozbitym samochodzie przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

Kilka fotek
DZIEŃ STRAŻAKA 2014


Fotorelacja Fanpage/Facebook
Wieczorne ćwiczenia w ZSB
Wieczorne ćwiczenia w ZSBW poniedziałek, 31 marca kilka minut po godzinie 21:00 braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia na obiekcie internatu zespołu szkół budowlanych w Braniewie. Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w jednym z pomieszczeń internatu. Silne zadymienie skutecznie wypełniło pomieszczenia, korytarz oraz ciągi komunikacyjne. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej opiekunowie przeprowadzili ewakuacje przebywającej w obiekcie młodzieży. Zadaniem obecnych na miejscu ćwiczeń strażaków było dotarcie do osób poszkodowanych, udzielenie pomocy medycznej, ugaszenie pozorowanego pożaru a jednocześnie sprawdzenie możliwości podjazdu pod budynek internatu. W działaniach sprawdzono możliwość skutecznego wykorzystania w działaniach ratowniczych podnośnika hydraulicznego oraz umiejętność pracy w aparatach powietrznych. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z JRG PSP w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz dwa zastępy strażaków z OSP Braniewo. To kolejne ćwiczenia podczas których doskonalone jest rzemiosło pożarnicze przez strażaków.
/st. kpt. I. Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie/


Kilka fotek
Pożar w Stępniu
Pożar w StępniuOkoło godz. 5.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru opuszczonego przedwojennym domu niedaleko Stępnia (gm. Braniewo).W momencie dojazdu na miejscu były już jednostki PSP, WSP i OSP Frombork. W chwili naszego przyjazdu ogniem objęta była cała konstrukcja dachu (drewniana, pokryta dachówką).Przystąpiliśmy do działań polegających na gaszeniu budynku i sprawdzenia, czy w środku nie ma ludzi. Ze względu na niekorzystny teren niemożliwe było gaszenie ognia z podnośnika, strażacy musieli korzystać z drabin przenośnych. Konstrukcja dachu zawaliła się. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych.


Kilka fotek
Zebranie sprawozdawcze za rok 2013
W dniu 22.02.2014 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki...
Karty ratownicze
Newsy
Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o 6 – 9, często decydujących, minut. Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie.

Gdy liczy się każda sekunda, karta ratownicza może uratować Ci życie ...

Czytaj więcej
Ćwiczenia w szpitalu
Ćwiczenia w szpitaluTo były jedne z większych ćwiczeń strażackich, przeprowadzonych w ostatnim czasie. I pierwsze od dawna zrealizowane na terenie szpitala.

Scenariusz ćwiczeń jak zwykle był bardzo rozbudowany. Od ewakuacji pracowników biurowych (w tym znalazło się wycięcie kraty okiennej i uratowanie jednej z pracownic), poprzez awarię podnośnika (stąd szpitalny informatyk musiał zejść po drabinie), skończywszy na wyniesieniu z zadymionego pomieszczenia... rodzącej.

Strażacy wielokrotnie musieli wchodzić na 5. piętro, gdyż to właśnie tam, w szpitalnej kaplicy, było najwięcej pacjentów (w rolę pozorantów wcielili się uczniowie z klasy o profilu medyczno-ratowniczym w Zespole Szkół Budowlanych). Każdy miał inne obrażenia i rolą ratowników było również ocenienie, komu należy w pierwszej kolejności udzielić pomocy.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Braniewa, a także ochotnicy tak z Braniewa (w tym sześć dziewczyn, które kilka dni temu otrzymały świadectwa ukończenia kursu podstawowego), jak i gminy Braniewo oraz z Fromborka. Wspierali ich policjanci, pracownicy szpitala i pogotowia ratunkowego.


Zdjęcia i krótki filmik nagrany przez naszego druha Mateusza z wyjazdu naszych samochodów na ćwiczenia

Kilka fotek

Sprzątanie po remoncie
Sprzątanie po remoncieW dniu dzisiejszym zakończył się remont naszej remizy. Zebrała się ekipa i posprzątała to co zostało po robotnikach. Wielkie dzięki dla KDP, MDP oraz Lewemu, Michałowi i Zbyniowi. Szkoda tylko, że chłopaki z JOT byli zbyt zajęci żeby przyjść i poustawiać swoje szafki ...


Kilka fotek - TUTAJ
Kolejne ćwiczenia na wodzie
Kolejne ćwiczenia na wodzieW dniach 03 - 04.08.2013 roku odbyliśmy kolejne ćwiczenia pod czujnym okiem kolegów z Morskiej Stacji Ratowniczej SAR w Tolkmicku ...
Pokonali Zalew Wiślany
Newsy
Ćwiczenia w Pieniężnie
NewsyW sobotę, 13 lipca około godz. 09:30 dźwięk syren alarmowych wozów strażackim zaniepokoił mieszkańców Pieniężna....
Ćwiczenia z SAR Tolkmicko
Newsy
Ćwiczenia w szkole podstawowej
NewsyPożar w szkole podstawowej nr 3 – Braniewo
W środę, 19 czerwca odbyły się ćwiczenia taktyczno – bojowe


ZAWODY SPORTOWE MDP
ZAWODY SPORTOWE MDPW niedzielę 1 czerwca 2013 r. na Stadionie w Kurzętniku odbyły się VII Wojewódzkie Zwody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa warmińsko-mazurskiego.
Ćwiczenia na wodzie
R E K L A M A
R E K L A M A
Firmy, które chciały by zamieścić na naszej stronie swoją reklamę (oczywiście za niewielką i symboliczną opłatą) zapraszam do zakładki "KONTAKT". Pieniążki uzyskane z reklamy będą przeznaczone na utrzymanie domeny.
Zapraszam do dyskusji
Zapraszam do dyskusjiProsze o wypowiedzi dotyczące strony OSP w tym dziale forum. Każda wasza uwaga może okazać się cenna i służyć rozwojowi witryny, nad którą wciąż pracujemy.
Rotator Bannerów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 27
Najnowszy użytkownik: EwaWB