22 Grudzień 2014

Uroczystości
Słoneczny panel
Imieniny obchodzą:
Drogomir, Ksawera, Honorata, Zenon, Franciszka, Gryzelda, Flawian, Beata, Ischyrion
Wschód słońca: 8:00
Zachód słońca: 15:20
Dzień trwa:
7 Godzin 19 minut
Dziś jest dzień przesilenia letniego
Dane dla:
Braniewo
Szerokość: 54°23 N
Długość: 19°50 E
Boże Narodzenie 2014
Boze-Narodzenie.jpg
Przekazanie sprzętu
W środę, 17 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta we Fromborku odbyło się symboliczne przekazanie zestawu narzędzi hydraulicznych
1 % podatku dla OSP
1% DLA OSP BRANIEWO TAK NIEWIELE A MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE !!!
Nie musisz być strażakiem, żeby zostać bohaterem! Przekaż swój 1 % podatku na Ochotniczą Straż Pożarną w Braniewie. Ciebie to nic nie kosztuje, a możesz uratować życie i mienie swoje oraz swoich najbliższych.

Ćwiczenia Glob Terminal
W piątek 21 listopada 2014 roku na terminalu przeładunkowym "GLOB TERMINAL" w Braniewie odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych i podmiotów współdziałających. Przedstawiamy alarmowy przejazd na te ćwiczenia naszego GBA.

Kolejne ćwiczenia w Tolkmicku
W dniu 08.11.2014 r. odbyliśmy ćwiczenia z zaporami zapobiegającymi rozprzestrzenianie się substancji ropopochodnych na wodzie. Organizatorem byli koledzy z MSR Tolkmicko. W ćwiczeniach brały udział trzy jednostki: MSR Tolkmicko - R30, OSP Tolkmicko 349 - Ł9 oraz OSP Braniewo - 419 - Ł4. Pierwsza część odbyła się na wodzie w porcie i polegała na rozciągnięciu 150 metrowej zapory a podczas drugiej części mogliśmy się zapoznać z urządzeniami, którymi pochłaniają zanieczyszczenia prosto z wody.

Nocne ćwiczenia z SAR
W dniach 25-26.10.2014 roku odbyliśmy ćwiczenia z Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa, podczas których doskonaliliśmy różne sposoby prowadzenia poszukiwań. Ćwiczenia rozpoczęły się od przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy a następnie po zmierzchu wypłynęliśmy na wody Zalewu Wiślanego. Koledzy z SAR wysadzili pozoranta i zaczęło się ... prawie godzina szukania w całkowitych ciemnościach. Dodatkowym utrudnieniem były rozstawione sieci rybackie. To był doskonały sprawdzian dla oświetlenia zamontowanego na naszej łodzi. Podczas tych ćwiczeń pierwszy raz używaliśmy kamery, którą sprezentował naszej jednostce Michał Horak - dzięki Smoku.
To kolejne doświadczenie zdobyte dzięki ratownikom z Morskiej Stacji Ratowniczej w Tolkmicku. Zapraszamy do obejrzenia filmików z tych ćwiczeń

Zmagania ratownicze w browarze Braniewo
Pożar warzelni oraz wyciek amoniaku Braniewo ...
W poniedziałek, 13 października około godz. 09:00 dźwięk syren alarmowych pojazdów pożarniczych zaniepokoił mieszkańców miasta Braniewa.
Pożar w Krzewnie
Pożar w KrzewnieKrzewno – gm. Braniewo
Pożar zakładu produkcji drzewnej.
2 października, około godz. 03:00 braniewscy strażacy otrzymali informacji o pożarze budynku produkcyjno – magazynowego zakładu produkcji drzewnej w miejscowości Krzewno w gm. Braniewo..

Świadomy dawca narządów
OSP.jpg

Przeczytaj
Zawody Wojewódzkie 2014
PLAKAT.jpg

20 września 2014 roku uczestniczyliśmy w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych Szczytno 2014. Pierwszy raz nasza jednostka uczestniczyła w tego typu imprezie. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i znajomości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Pielgrzymka do Fromborka
W piątek, 15 sierpnia, jak co roku, wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Braniewie zabezpieczaliśmy trasę przemarszu pieszej pielgrzymki z Braniewa do Fromborka. Pielgrzymi podążali do Katedry Fromborskiej na odpust związany ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Rotator Bannerów

Nie masz jeszcze konta?
Nie możesz się zalogować?
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Łącznie użytkowników: 29
Najnowszy użytkownik: Harnas