24 Kwiecień 2014
Kalendarz
<< Kwiecień 2014 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
MENU STRONY
Strona główna
Nasz Zarząd
Wiadomości
Ogłoszenia
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Poradnik
Polecamy
KONTAKT
Księga Gości

INFO OGÓLNE
Nasza remiza OSP
Statut OSP
Regulamin JOT i MDP
Umundurowanie
Stopnie w OSP
Oznakowanie wozów
Nasz sprzęt
Nasza Historia

NA SPOCZNIJ
Humor
Ciekawe GIFY
Nadesłane FOTY
Losowa fotografia
Ćwiczenia z ODO
Ćwiczenia z ODO
Ćwiczenia
Słoneczny panel
Imieniny obchodzą:
Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
Wschód słońca: 5:18
Zachód słońca: 20:01
Dzień trwa:
14 Godzin 42 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 4:29
Dane dla:
Braniewo
Szerokość: 54°23 N
Długość: 19°50 E
1 % podatku dla OSP
1 % podatku dla OSP
1% DLA OSP BRANIEWO TAK NIEWIELE A MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE !!!
Nie musisz być strażakiem, żeby zostać bohaterem! Przekaż swój 1 % podatku na Ochotniczą Straż Pożarną w Braniewie. Ciebie to nic nie kosztuje, a możesz uratować życie i mienie swoje oraz swoich najbliższych.

>>>PROGRAM DO ROZLICZENIA <<<
Dzień Strażaka 2014
Ochotnicza Straż Pożarna serdecznie zaprasza na obchody Dnia Strażaka, które odbędą się w dniach 03-04.05.2014 r.
Wieczorne ćwiczenia w ZSB
Wieczorne ćwiczenia w ZSBW poniedziałek, 31 marca kilka minut po godzinie 21:00 braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia na obiekcie internatu zespołu szkół budowlanych w Braniewie. Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w jednym z pomieszczeń internatu. Silne zadymienie skutecznie wypełniło pomieszczenia, korytarz oraz ciągi komunikacyjne. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej opiekunowie przeprowadzili ewakuacje przebywającej w obiekcie młodzieży. Zadaniem obecnych na miejscu ćwiczeń strażaków było dotarcie do osób poszkodowanych, udzielenie pomocy medycznej, ugaszenie pozorowanego pożaru a jednocześnie sprawdzenie możliwości podjazdu pod budynek internatu. W działaniach sprawdzono możliwość skutecznego wykorzystania w działaniach ratowniczych podnośnika hydraulicznego oraz umiejętność pracy w aparatach powietrznych. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z JRG PSP w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz dwa zastępy strażaków z OSP Braniewo. To kolejne ćwiczenia podczas których doskonalone jest rzemiosło pożarnicze przez strażaków.
/st. kpt. I. Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie/


Kilka fotek
Pożar w Stępniu
Pożar w StępniuOkoło godz. 5.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru opuszczonego przedwojennym domu niedaleko Stępnia (gm. Braniewo).W momencie dojazdu na miejscu były już jednostki PSP, WSP i OSP Frombork. W chwili naszego przyjazdu ogniem objęta była cała konstrukcja dachu (drewniana, pokryta dachówką).Przystąpiliśmy do działań polegających na gaszeniu budynku i sprawdzenia, czy w środku nie ma ludzi. Ze względu na niekorzystny teren niemożliwe było gaszenie ognia z podnośnika, strażacy musieli korzystać z drabin przenośnych. Konstrukcja dachu zawaliła się. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych.


Kilka fotek
OTWP Braniewo
NewsyOgólnopolski Turniej Wiedzy Pozarniczej Braniewo 2014

WYNIKI

GALERIA

Wiadomości TV Elbląg
eliminacje powiatowe planowane są na I tydzień kwietnia eliminacje wojewódzkie, odbędą się w Elblągu 29 kwietnia br. Materiały pomocnicze w dziale Poradnik <<<
Zebranie sprawozdawcze za rok 2013
W dniu 22.02.2014 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki...
Karty ratownicze
Newsy
Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o 6 – 9, często decydujących, minut. Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie.

Gdy liczy się każda sekunda, karta ratownicza może uratować Ci życie ...

Czytaj więcej
Ćwiczenia w szpitalu
Ćwiczenia w szpitaluTo były jedne z większych ćwiczeń strażackich, przeprowadzonych w ostatnim czasie. I pierwsze od dawna zrealizowane na terenie szpitala.

Scenariusz ćwiczeń jak zwykle był bardzo rozbudowany. Od ewakuacji pracowników biurowych (w tym znalazło się wycięcie kraty okiennej i uratowanie jednej z pracownic), poprzez awarię podnośnika (stąd szpitalny informatyk musiał zejść po drabinie), skończywszy na wyniesieniu z zadymionego pomieszczenia... rodzącej.

Strażacy wielokrotnie musieli wchodzić na 5. piętro, gdyż to właśnie tam, w szpitalnej kaplicy, było najwięcej pacjentów (w rolę pozorantów wcielili się uczniowie z klasy o profilu medyczno-ratowniczym w Zespole Szkół Budowlanych). Każdy miał inne obrażenia i rolą ratowników było również ocenienie, komu należy w pierwszej kolejności udzielić pomocy.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Braniewa, a także ochotnicy tak z Braniewa (w tym sześć dziewczyn, które kilka dni temu otrzymały świadectwa ukończenia kursu podstawowego), jak i gminy Braniewo oraz z Fromborka. Wspierali ich policjanci, pracownicy szpitala i pogotowia ratunkowego.


Zdjęcia i krótki filmik nagrany przez naszego druha Mateusza z wyjazdu naszych samochodów na ćwiczenia

Kilka fotek

Sprzątanie po remoncie
Sprzątanie po remoncieW dniu dzisiejszym zakończył się remont naszej remizy. Zebrała się ekipa i posprzątała to co zostało po robotnikach. Wielkie dzięki dla KDP, MDP oraz Lewemu, Michałowi i Zbyniowi. Szkoda tylko, że chłopaki z JOT byli zbyt zajęci żeby przyjść i poustawiać swoje szafki ...


Kilka fotek - TUTAJ
Kolejne ćwiczenia na wodzie
Kolejne ćwiczenia na wodzieW dniach 03 - 04.08.2013 roku odbyliśmy kolejne ćwiczenia pod czujnym okiem kolegów z Morskiej Stacji Ratowniczej SAR w Tolkmicku ...
Pokonali Zalew Wiślany
Newsy
Rotator Bannerów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

[A] Adrian T
[off] 08/04/2014 17:19
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 34
Najnowszy użytkownik: Tomasz9496