01 Październik 2014

Szerokość: 54°23 N
Długość: 19°50 E
R E K L A M A
Firmy, które chciały by zamieścić na naszej stronie swoją reklamę (oczywiście za niewielką i symboliczną opłatą) zapraszam do zakładki "KONTAKT". Pieniążki uzyskane z reklamy będą przeznaczone na utrzymanie domeny.
Świadomy dawca narządów
OSP.jpg

Przeczytaj
Zawody Wojewódzkie 2014
PLAKAT.jpg

20 września 2014 roku uczestniczyliśmy w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych Szczytno 2014. Pierwszy raz nasza jednostka uczestniczyła w tego typu imprezie. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i znajomości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Pielgrzymka do Fromborka
W piątek, 15 sierpnia, jak co roku, wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Braniewie zabezpieczaliśmy trasę przemarszu pieszej pielgrzymki z Braniewa do Fromborka. Pielgrzymi podążali do Katedry Fromborskiej na odpust związany ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Podtopienia
Pożar zboża, lasu i ścierniska
Ćwiczenia w MSR Tolkmicko
W sobotę, 21 czerwca, nasza jednostka uczestniczyła w szkoleniu połączonym z obchodami święta Ratownika Morskiego. Zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnionych ratowników z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Tolkmicka.

Święto śledzia
W sobotę, 14 czerwca, nasza jednostka uczestniczyła w zabezpieczeniu imprezy na Amfiteatrze Miejskim "Święto Śledzia" organizowanej przez Lokalną Grupę Rybacką "Zalew Wiślany". Oprócz zabezpieczenia imprezy wystawiliśmy stoisko z łodzią, której zakup finansowany był ze środków pozyskanych właśnie z tego stowarzyszenia. Ponadto koledzy z JRG PSP w Braniewie zaprezentowali zebranej publiczności wydobywanie poszkodowanego zakleszczonego w rozbitym samochodzie przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

DZIEŃ STRAŻAKA 2014

Fotorelacja Fanpage/Facebook
Wieczorne ćwiczenia w ZSB
Wieczorne ćwiczenia w ZSBW poniedziałek, 31 marca kilka minut po godzinie 21:00 braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia na obiekcie internatu zespołu szkół budowlanych w Braniewie. Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie pożaru w jednym z pomieszczeń internatu. Silne zadymienie skutecznie wypełniło pomieszczenia, korytarz oraz ciągi komunikacyjne. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej opiekunowie przeprowadzili ewakuacje przebywającej w obiekcie młodzieży. Zadaniem obecnych na miejscu ćwiczeń strażaków było dotarcie do osób poszkodowanych, udzielenie pomocy medycznej, ugaszenie pozorowanego pożaru a jednocześnie sprawdzenie możliwości podjazdu pod budynek internatu. W działaniach sprawdzono możliwość skutecznego wykorzystania w działaniach ratowniczych podnośnika hydraulicznego oraz umiejętność pracy w aparatach powietrznych. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z JRG PSP w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz dwa zastępy strażaków z OSP Braniewo. To kolejne ćwiczenia podczas których doskonalone jest rzemiosło pożarnicze przez strażaków.
/st. kpt. I. Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie/

Pożar w Stępniu
Pożar w StępniuOkoło godz. 5.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru opuszczonego przedwojennym domu niedaleko Stępnia (gm. Braniewo).W momencie dojazdu na miejscu były już jednostki PSP, WSP i OSP Frombork. W chwili naszego przyjazdu ogniem objęta była cała konstrukcja dachu (drewniana, pokryta dachówką).Przystąpiliśmy do działań polegających na gaszeniu budynku i sprawdzenia, czy w środku nie ma ludzi. Ze względu na niekorzystny teren niemożliwe było gaszenie ognia z podnośnika, strażacy musieli korzystać z drabin przenośnych. Konstrukcja dachu zawaliła się. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych.

Rotator Bannerów

Nie masz jeszcze konta?
Nie możesz się zalogować?
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Łącznie użytkowników: 27
Najnowszy użytkownik: Ksawery